Superpamięć dla dzieci

…”Amelia w pierwszym dniu roku szkolnego nie zdołała dojechać do nowej szkoły. Została potrącona przez pędzący samochód. W wypadku ucierpiała jej noga i rowesuperpam.dla dziecir…
Jednak w ostatniej chwili, zanim straciła przytomność, udało jej się zapamiętać rejestrację owego samochodu.  Po prostu: nosorożec nad morzem…
Jeszcze w ten sam dzień, leżąc z nogą w gipsie w szpitalu, dotarły do niej dobre wieści: dzięki jej wspaniałej pamięci udało się złapać sprawcę wypadku, który miał jeszcze inne przewinienia na koncie”…

Jak to możliwe? Czy ktokolwiek w tak groźnej sytuacji ma głowę do tego, aby pamiętać o czymś innym, niż własne zdrowie? A do tego myśleć o nosorożcu.. i to nad morzem… absurd, prawda?..
A jednak – pamięć dziecka jest niezwykła. W zaczarowany sposób młody umysł kojarzy, wymyśla, podpowiada, zapamiętuje szczegóły i płata figle, które później okazują się bezcenne.
Umysł dziecka jest wyjątkową „skrzynką z narzędziami” do tworzenia skojarzeń, obrazów, dźwięków, żartów, ruchomych filmów i treści. Wszystkie te „produkcje” pomagają uczyć się skomplikowanych reguł, nazw, wzorów i umiejętności, a także trwale je zapamiętywać.
„Superpamięć…” zawiera przepisy i wskazówki, jak możemy nasze dzieci (i siebie też) nauczyć efektywnego korzystania z owej skrzynki, w jakich sytuacjach najlepiej wykorzystywać poszczególne narzędzia, oraz kiedy używanie takich sposobów przyniesie dzieciom radość z nauki, zabawę przy zadaniach domowych i podziw nauczycieli i kolegów w szkole.
Opisane metody sprawdzała na sobie osobiście autorka – Christiane – wielokrotna laureatka Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Pamięci. Dzięki temu mamy pewność, że owe „narzędzia” dadzą murowany efekt, ułatwią naukę i sprawią, że wszelkie zadania pamięciowe pozwolą dziecku na świetną zabawę, wzmacniając poczucie własnej wartości i motywację do dalszych życiowych odkryć.
Czytelnik znajdzie tu instrukcje: jak zapamiętać z pozoru niezwiązane ze sobą liczby i litery (np. we wzorach); jak nauczyć się zasad poprawnej ortografii raz na zawsze; jak zapamiętywać fakty już znane, ale takie, które nam się mylą z powodu zbliżonych cech (np.stalaktyty zwisają z sufitu – czy stalagmity..?); jak tworzyć w kilka sekund krótkie opowiadania dla pamięci i świetnie się przy tym bawić; jak tworzyć rymy i całe wierszyki z trudnymi słowami i po co je rysować; jak wykorzystać codzienną nudną drogę do szkoły do nauczenia się skomplikowanych wykazów i definicji; oraz jak przypominać sobie coś, co już zapomnieliśmy.
Polecamy dzieciakom już od przedszkola i mądrym rodzicom!

Christiane Stenger „Superpamięć dla dzieci „; Wyd.Aha!, 2009, wyd. I

Autor: Dedukacje.pl

Podziel się:
0
Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

  • Znajdź produkt w najlepszej cenie: