O nas

Szanowny Czytelniku !

Witaj na stronach portalu, który powstał specjalnie dla Rodziców, Opiekunów, Wychowawców oraz wszystkich, którym zależy na wartościowym rozwoju młodego Człowieka. Dla osób świadomych faktu, że dziś uczymy się przez całe życie oraz, że edukacja powinna zaczynać się od poznania najważniejszego narzędzia do nauki, którym dysponujemy – naszego niepowtarzalnego Umysłu.

Nasza misja: Neuropsychologia w dydaktyce i wychowaniu.

Popularyzujemy znaczenie nauki o funkcjonowaniu mózgu w najważniejszych momentach procesu rozwoju umysłu dziecka.

Portal Dedukacje.pl stawia sobie za cel przybliżyć użytkownikom podstawowe informacje o uczeniu się jako świetnej zabawie naszego mózgu, prawdy o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu, w taki sposób, aby każdy, kto nie jest psychologiem, czy lekarzem, nie studiował anatomii ani ludzkich zachowań, mógł w przystępny sposób poznać swoje możliwości, korygować niedoskonałości i samodzielnie stosować najnowsze rozwiązania neuronauki w wykorzystywaniu własnego potencjału.

Sprawdzamy, jak odkrycia naukowe o mózgu – można przekuwać na wartości użyteczne w życiu codziennym dla siebie i naszych dzieci. Poruszamy także niektóre tematy, związane z dysfunkcjami i trudnościami w uczeniu się i zachowaniu, wynikającymi z budowy i funkcjonowania umysłu, takimi jak dysleksja, ADHD, autyzm itp.

Zapraszamy do przesyłania swoich uwag i do współpracy: będziemy wspólnie wyszukiwać warte odwiedzenia miejsca, dzielić się opiniami o wartościowych zabawkach, wspierających prawidłowy rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny, recenzować godne polecenia lektury, które inspirują dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu.

Będziemy także informować o interesujących odkryciach dotyczących umysłu, wspólnie czerpać i przekazywać bezcenną wiedzę z praktycznych doświadczeń, odkrywać tajniki i zaprzyjaźniać się z naszym Mózgiem 🙂

Zapraszamy,
Zespół Miłośników Dedukacje.pl

Wszystkie teksty umieszczone w niniejszym serwisie są autorstwa redaktorów Dedukacje.pl i podlegają ochronie wg prawa autorskiego, chyba, że zaznaczono inaczej (cytaty). W przypadku korzystania z naszych zasobów prosimy o umieszczanie informacji/linku do tekstu źródłowego.


 

Dodaj komentarz

  • Znajdź produkt w najlepszej cenie: