Centrum Nauki w Warszawie

cnk 14Miejsce, którego dziś już specjalnie nikomu nie trzeba przedstawiać, choć jego historia nie jest długa.

Od idei stworzenia z 2004r., poprzez otwarcie w 2010r., Centrum Nauki Kopernik w Warszawie stało się dla wielu rodziców i dzieci głównym celem odwiedzania stolicy.

Niezwykła popularność Centrum ukazuje, jak bardzo potrzebne i poszukiwane są działania, popularyzujące naukę, przedstawiające skomplikowane zagadnienia naukowe w przystępnej formie, zrozumiałej dla osób w każdym wieku, o różnym pochodzeniu, odmiennych pasjach i celach życiowych.

Przyjazne i rozbudzające ciekawość, podnoszenie świadomości, że otaczający nas  świat to biologia, chemia, fizyka, astronomia – czy też historia, literatura i sztuka – wymaga niezwykłej współpracy i zaangażowania wielu osób, ale także umiejętnego doboru sposobów i metod przekazywania wiedzy, dostosowanych do indywidualnego odbiorcy.

Twórcom CNK udało się to znakomicie, wiele projektów jest realizowanych z myślą o najmłodszych odkrywcach, wprost w odpowiedzi  na pytanie: Jak uczą sie dzieci?

Dlatego też polecamy udział w odbywających się tam, przez cały rok, warsztatach, laboratoriach, wystawach i pokazach – mogą przyczynić się do odkrycia w sobie niejednego talentu, a dla dzieci to bez wątpienia niezapomniane przeżycie!

Autor: Dedukacje.pl

  Baner

Podziel się:
0
Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

  • Znajdź produkt w najlepszej cenie: