Sposób na trudne dziecko

Sposób na trudne dzieckoWszystko, co zawiera ta książka, to wysokiej klasy rzetelna wiedza, oparta na badaniach naukowych z dziedziny psychiatrii, psychologii oraz nauk społecznych.
Napisana przez specjalistów, pracujących na co dzień z dziećmi z problemami rozwojowymi, psychologicznymi, prowadzących terapię poznawczo-behawioralną.
Co oznacza łatka „trudne dziecko” i czy jest adekwatna dla naszej pociechy, jak nauczyć się porozumiewania z dzieckiem tak, aby osiągać harmonię w rodzinie.
Jeśli zdarza Wam się czasem okazywać niezadowolenie, że dziecko nie spełnia oczekiwań, lub jest „niegrzeczne” – to dobrze wiedzieć, że może to mieć istotny i długotrwały wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka, podobnie jak nieprzemyślane stosowanie nagród i kar.
Rodzice znajdą w książce porady, jak zachować się w sytuacji, gdy dziecko wybucha złością, unika spełniania obowiązków domowych czy szkolnych, oraz informacje o tym, co dzieje się wtedy w jego umyśle. Wychowawcy dowiedzą się, jak rozpoznać u dzieci silne negatywne emocje, wywołane skomplikowaną sytuacją w domu, jak ułatwić im funkcjonowanie w grupie i jak wspomóc rodziców w kryzysowych momentach wychowawczych.

Terapia behawioralna, o której mowa w podtytule, to jeden z najrzetelniej potwierdzonych w nauce i skutecznych sposobów na opanowanie problemowych sytuacji w zachowaniach, złości, agresji, nieadekwatnych reakcji emocjonalnych u dzieci, z którymi „trudno się dogadać”. Każdy rodzic znajdzie tu wskazówki, jak konstruktywnie poradzić sobie w niespokojnych chwilach tak, aby dziecko odczuwało akceptację, bezpieczeństwo oraz aby szacunek dla obu stron był zachowany.
Książka polecana osobom, które chcą świadomie i odpowiedzialnie uczestniczyć w wychowaniu dziecka i dać mu solidny zestaw „narzędzi” do przyszłego samodzielnego życia.
Laureat „Nagrody Teofrasta” 2011: „Najlepsza psychologiczna książka popularnonaukowa.”

Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula
Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna.
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk, 2011, wyd. I

Autor: Dedukacje.pl

Podziel się:
0
Otagowany , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

  • Znajdź produkt w najlepszej cenie: