Rewolucja w uczeniu i neurodydaktyka

W ostatnim czasie w edukacji następuje wiele zmian.

W szkołach można spotkać coraz więcej nauczycieli, którzy chcą angażować się w rewolucja-w-uczeniuinnowacyjne sposoby nauczania. Często motorem takich zmian jest nowoczesny sprzęt technologiczny, jak tablety czy tablice interaktywne, ale też coraz lepsza znajomość zasobów internetu, gdzie można znaleźć wysokiej jakości materiały wspomagające nudne treści z podręczników.

Nauczyciele i rodzice  zwracają także coraz częściej uwagę, że poza technologią, ważnym elementem dla nauczania jest sposób prowadzenia lekcji, motywacja dziecka, warunki, w jakich prowadzone są zajęcia. Jest to myślenie bliskie rozwijającemu się dynamicznie nurtowi neuroedukacji czy neurodydaktyki.

Dlatego też warto przypomnieć publikację, która już wiele lat temu wyznaczyła taki kierunek, a teraz może znów spodobać się pasjonatom edukacji XXI wieku.

Rewolucja w uczeniu to książka napisana w oryginalny sposób: można ją przeczytać dokładnie, metodą tradycyjną, lub też szybko – nawet w kilkanaście minut! Istotne myśli umieszczone są na stronie w sposób, który ułatwia koncentrację i szybkie odnalezienie najważniejszych treści dla czytelnika.

Nazywana przez niektórych „biblią nowoczesnej edukacji”, omawia efektywne metody nauczania i uczenia się, poparte wieloletnimi badaniami nad sposobem odbierania, rejestrowania oraz przetwarzania informacji przez mózg i zmysły, udowadniając, że nauka może być znakomitym pretekstem do zabawy, a umysł jest najlepszym osobistym narzędziem każdego człowieka, którego obsługi jednak warto się nauczyć.

Autorzy w przystępny sposób odsłaniają tajniki szybkiego czytania, pamięci i twórczego myślenia. Zawarte porady i opisy spełniają rolę prostej instrukcji obsługi naszego umysłu, bez której nie powinno się nawet zaczynać szkolnej edukacji. MaRewolucja-w-uczeniu .jąc na uwadze, że dziecko pierwszą edukację otrzymuje od osób najbliższych, lektura jest godna polecenia wszystkim rodzicom, a także uczniom na każdym etapie kształcenia,  którzy są zainteresowani zamianą roweru na Ferrari.

„Książka ta jest wspaniałym przeglądem najważniejszych odkryć i koncepcji, które nadadzą kształt edukacji w dwudziestym pierwszym wieku”. – Tony Buzan, autor książki Mapy twoich myśli”.

Jeanette Vos, Gordon Dryden „Rewolucja w uczeniu”, 2003, 2011.

Książkę można kupić  TU.

 Podobny temat porusza też książka „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”  Marzeny Żylińskiej

.

Autor: Dedukacje.pl

Podziel się:
0
Otagowany , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

  • Znajdź produkt w najlepszej cenie: